Friday, October 22nd, 2021

İkiz YouTuber’lara ‘uygunsuz şaka’dan ceza

YouTube’da çektikleri şaka videolarıyla ünlenen ikiz kardeşler Alan ve Alex Stokes, 2019 yılında çektikleri bir video nedeniyle suçlu bulundu. YouTuber kardeşler videoda sahte banka soygunu gerçekleştirerek  yetkilileri yanlış yönlendirmişti.

YouTuber kardeşler 160 saat top hizmeti yapacak

California eyaletinde yer alan Orange County bölge savcısı tarafından yapılan açıklamaya göre YouTube’da Stoke Twins adıyla 6 milyonun üzerinde aboneye sahip olan kardeşlerin, tüm suçlamalardan hüküm giymeleri halinde 5 yıllık bir hapis cezasıyla karşı karşıya kalacağı bildirildi. İki kardeş de kefalete ek olarak 160 saat toplum hizmeti ve bir yıl gözetin altın hapis cezası aldı. Öte yandan Stokes kardeşlerin söz konusu video yüzünden eğitim gördükleri California Irvine Üniversitesi’ne geri dönmeleri yasaklandı ve bu tarz suç davranışı teşkil eden videolar yapmamaları emredildi.

youtuber-kardesler-sahte-soygun-sakasinda-ceza-aldi

Çektikleri videoda sahte bir banka soygunu düzenleyen kardeşler, suratlarında maske varken bir Uber şoförü çağırmış, ancak şoför ikisini arabasına almayı reddederek polisi aramıştı. Olay yerine gelen polis memurlarından biri de şoföre silah doğrultmuştu. Kardeşler şakayı aynı gün iki farklı yerde yaptı. Bunlardan birisi Orange County’deydi. İkizler ilk videolarından sonra polis tarafından sorgulansa da, serbest bırakılmalarının ardından aynı şakayı bu kez de California Üniversitesi Irvine Kampüsü’nde tekrarladı.

Clubhouse alternatifi Twitter Spaces web’e geliyor

Orange County savcısı Todd Spitzer konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bu suçlar kolaylıkla birinin ciddi şekilde yaralanmasına ya da öldürülmesine neden olabilir. Bu iki kişinin gerçekleştirdiği olay, polis memurlarının güvenliğinden veya silah zoruyla arabasından çıkartılması emrini alan masum Uber sürücüsünün güvenliğinden çok internet takipçi sayılarını artırmaya önem vermeleri nedeniyle tam bir sorumsuzluk ve pervasızlıktır” ifadelerini kullandı.

Hindistan-TikTok savaşı kızıştı: Paralara el kondu

6,7 milyon aboneye sahip olan kanala en son FUNNY April Fool’s Pranks on Friends! başlıklı bir video atıldı. Video şimdiden 1,6 milyon görüntülenme aldı.

The post İkiz YouTuber’lara ‘uygunsuz şaka’dan ceza appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments