Saturday, February 24th, 2024

Yükseliş Rekoru Kıran XRP İle İlgili Kötü Haber Gecikmedi: Milyarlarca XRP Satacak!

XRP fiyatı aylardır devam eden düşüş ve konsolidasyon sürecini sonunda noktaladı ve önemli bir ivme yakaladı. XRP/USD işlem çifti bir anda 0,26 dolar seviyelerinden 0,46 dolar seviyelerine kadar çıktı ve yaklaşık %100 yükseliş elde etti. XRP fiyatının bu yükselişi ise yatırımcıların çok eleştirdiği Jed McCaleb’e fırsat verdi.

XRP Fiyatı Yükselişe Geçti, McCaleb Fırsatı Değerlendirdi

Ripple’ın kurucu ortaklarından birisi olan Jed McCaleb, elindeki milyarlarca XRP’yi yaptığı anlaşma gereği hacme göre satabiliyor. XRP fiyatının artması ise doğal olarak ticari hacmin de artması anlamına gelmekte ve Jed McCaleb için yine fırsat oluştu.

XRP’nin ticari hacmi Kasım 2020 tarihindeki efsanevi yükselişten sonra ilk defa yeniden benzer seviyelere kadar yükseldi. ABD’deki birçok kripto para borsasında XRP alım satım işlemleri durdurulsa da hacmin rekor kırması aslında XRP’nin ABD olmadan da güvende olabileceğini gösteriyor. Bu durum hem iyi hem de McCaleb yüzünden kötü olarak yorumlanabilir.

jed mccaleb xrp

McCaleb’in Elindeki XRP’ler Ne Zaman Bitecek?

Jed McCaleb’in cüzdanındaki aktiviteye bakıldığında 6 Şubat 2021 tarihine kadar günlük neredeyse 12.693.308,88 XRP satacağı görünüyor. McCaleb’in elinde yaptığı bütün satışlar sonrasında 3,14 milyar adet XRP kalmış gibi gözüküyor.

Jed McCaleb’in elindeki XRP’lerin tamamen bitmesi ve satış baskısının sonlanması ise 2021 yılının sonunu bulabilir. McCaleb her gün 5 milyon adet satarsa elindeki fonların 2022 yılının Eylül ayı dolaylarında bitmesi bekleniyor. Ancak hacmin bu şekilde yüksek devam etmesi 2021 yılının sonunda McCaleb’in XRP’lerinin bitmesini sağlayacaktır.

Facebook Comments