Saturday, September 23rd, 2023

Yüzüklerin Efendisi oyunundan kötü haber geldi

Yüzüklerin Efendisi oyunu Amazon tarafından geliştiriliyordu. Bloomberg’in haberine göre Yüzüklerin Efendisi MMORPG‘si (Devasa Çok Oyunculu Rol Yapma Oyunu) iptal edildi. Amazon, oyunu ilk kez 2019 yılında duyurdu. Oyunun duyurulmasının üzerinden 2 yıl geçmişti ve hayranları heyecanla bekliyordu.

Yüzüklerin Efendisi birinci sezon maliyeti ile şaşırttı

Yüzüklerin Efendisi oyunu Amazon ve Tencent arasındaki bir anlaşmazlık yüzünden iptal edildi

Bu projenin iptal edilmesinin arkasında finansal sorunlar yer almıyor. Oyun, Amazon ve Tencent‘in bir anlaşmazlığı yüzünden iptal edildi. Peki nedir bu anlaşmazlık ? Oyun 2020’de Tencent tarafından satın alınan Çin merkezli Leyou Technologies ve Amazon Games Studios ile birlikte geliştiriliyordu. Bloomberg’e göre Amazon ve Tencent arasındaki sözleşmenin toplantıları sonunda, oyunun iptal edilmesine yol açan bir anlaşmazlık ortaya çıktı.

Daha önce çıkmış olan The Lord of the Rings Online’a ait bir görsel

Bir Amazon sözcüsü, Tencent’in Leyou’yu satın almasının ardından, projeye devam etmek için anlaşma sağlayamadıklarını doğruladı. Amazon Games Studios, başka projelere kaydırılacak. Ayrıca Amazon sözcüsü, “Yüzüklerin Efendisi’ni seviyoruz ve bu oyunu çıkaramayacağımız için hayal kırıklığına uğruyoruz” dedi.

Amazon Games Studios, New World adında başka bir MMORPG üzerinde çalışıyor, ancak bu proje çok fazla aksaklık yaşadı ve New World‘ün Ağustos 2021‘de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

The post Yüzüklerin Efendisi oyunundan kötü haber geldi appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments