Tuesday, November 28th, 2023

Zoom, kullanıcı dostu bir özellik sunacak

Zoom görüntülü görüşme uygulaması olarak gelirlerinde yüzde 370’lik devasa bir artış yaşamıştı.Görüntülü arama platformu insanların deneyimlerini daha eğlenceli hale getirmek için ’emoji’ kullanımını artırıyor.

ZOOM YENİ ÖZELLİKLERİNİ DEVREYE SOKUYOR

Başlangıçta, uygulama sadece 6 tanesini kullanıma sunmuşken ek olarak bu emojilerin cilt tonlarını da seçip özelleştirebiliyor.Bu uygulamayı işyerleri üzerinden kullananlar bu emojileri kullanabilmek için, söz konusu Zoom hesabından emoji setini etkinleştirmesi gerekecek. Tek seferlik bir indirme yaptıktan sonra kullanmaya başlayabilecekler.

Öte yandan Zoom bünyesine kaybolan bir kalem ekleniyor. Zoom üzerinden sunum yapan kullanıcılar için oldukça pratik olacak bu kalem, slaytlar arasında geçiş yapmayı daha basit hale getirecek.

FACEBOOK DESTEĞİ GELMİŞTİ

Yeni kaybolan kalemle, işaretler bir süre sonra kendiliğinden kaybolacak. Bu, konuşmacının işaretleri silerken gitmesine izin vermek yerine izleyicinin dikkatini dağıtmayı engelleyecek. Bu yeni özellik Zoom Webinar için de mevcut olacak.

Zoom tablet üzerinden uygulamayı kullananlar için beyaz tahta otomatik şekil özelliğini de bünyesine ekliyor. Her şeyden öte Facebook Portal TV üzerinden Zoom’a destek verdi ve bu sayede Portal TV üzerinden kolaylıkla Zoom’a erişilebilecek.

Facebook Comments